JRK

Společnost JRK Waste Management za dobu své existence od roku 2009 ovlivnila více než 500 000 obyvatelů a je partnerem více než 450 obcí v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Prostřednictvím projektu „Pro měně odpadu“ se snaží předcházet vzniku bioodpadu a už několik let si hrdé stojí za systémem domácího kompostování, protože ví, že při tomto řešení obce i jednotlivci nešetří jen své rozpočty, ale i naše životní prostředí. Právě díky tomu, že bioodpad z obcí nekončí na skládkách, ale v kompostérech, snižují množství CO2, které by bylo jinak produkované na jejich územích (například díky tomuto řešení za rok 2014 a 2015 se jí a 360 obcím v České republice, na Slovensku a v Maďarsku podařilo ušetřit neuvěřitelných 7 846 307,461 kg C02).

Kromě práce s obcemi je také provozovatelem největších internetových obchodů s kompostérů a doplňkovým zbožím ve všech třech zemích. Na jejich e-shopu možete nájsť široký sortiment vysoce kvalitních kompostérů, od super-rychlostních elektrických určených menším domácnostem, po velkoobjemové zahradní. Jejich nejrychlejší kompostér zvládne všechny druhy potravin (dokonce i maso!), a dokáže kompostovat ve 24 hodinách – což je docela výkon v porovnání s měsícem jako u konvenčních kompostérů. V Praze jejich kompostéry můžete nalézt v soukromých domech, stejně jako v nělterých restauracích a školách.

„Věříme, že dopad je spojen s podnikatelskou sférou… Nikdo není schopen konkurovat elektrickými kompostéry, které prodáváme, které pracují díky správné kombinaci teploty a mechanické rotace. V průměru asi 40% odpadu je biologický odpad, ale kompost vlastně není odpadem – je to něco užitečného!“ Mojmír Jiřikovský, spoluzakladatek JRK