Moje Česko

Zuzka je vášnívá cestovatelka a přestože ráda objevuje svět, vždy se s hrdostí vrací domů, protože tahle země je nekonečnou studnicí krás a překvapení. Mapu Moje Česko vytvořila, protože jí chyběl vkusný a milý způsob, jak si zvěčnit vzpomínky z výletů. S touto nástěnou korkovou mapou propaguje myšlenku „méně věcí, více zážitků.“ Snaží se totiž, aby lidé hledali uspokojení spíše na toulkách přírodou než v nákupních centrech.

Moje Česko je z přírodního korku, je vyřezáváno v tuzemské chráněné dílně a v celém projektu Zuzka aplikuje principy zerowaste. Jako průmyslová ekoložka považuje udržitelnost skutečně za základní stavební kámen svého projektu.

„V dnešním rychlém a digitálním světě jsme zasyceni reklamou a novými podněty. Volný čas nám utíká mezi prsty a vzpomínky na zážitky nepřežívají dlouho, protože jsou rychle vytlačovány dalším internetovým obsahem. Každý děláme fotky svého volného času, ale jen se nám hromadí v telefonu, protože na ně už pak nemáme čas. Doufám, že díky mapce Moje Česko dostanou lidé příležitost a motivaci zpomalit, skutečně si zavzpomínat na výlety a tešit se na nové zážitky. Prostě bych ráda napomohla tomu, abychom se více orientovali na zážitky jakožto na duševní bohatství místo na konzum jakožto na materiální bohatství.“ – Zuzana Cabejšková

E-shop: Moje Česko