Mosaic House

Mosaic House je rozmanitý hotel v centru Prahy, který je ohleduplný k životnímu prostředí. Jeho ekologicky šetrný přístup navíc nijak nesnižuje komfortu hostů. Mosaic House je prvním hostelem v České republice, který se pyšní BREEAM In-Use „Excellent“ certifikací a používá 100% energii z obnovitelných zdrojů. Chlubit se však může také prvním recyklačním systémem na vodu v ČR a recyklačním systémem šedé vody s rekuperací tepla, jež ho řadí mezi „nejzelenější“ hotely na světě. Solární panely, trojité zasklení oken, sprchy s nízkým průtokem, termostaty se snímači pohybu, zateplené fasády a automatické rolety optimalizující sluneční záření k ohřevu a chlazení přispívají k úsporám vody a energie.

Mosaic House všem dokazuje, že ekologický přístup může vypadat dobře. Systém recyklace šedé vody je umístěn ve zvláštní místnosti v suterénu. Neonové LED osvětlení se zasloužilo o to, že místnost s nadsázkou připomíná umělecké dílo. Nábytek a podlaha z českého dubu dotváří stylový design, který je elegantní a současně společensky zodpovědný. Pořizovací cena těchto zelených technologií nebyla nízká: majitelé investovali do projektu více než 400 miliónů Kč. 

Mosaic House nabízí širokou škálu ubytování pro každého, od sdílených pokojů (od 8 EUR/noc) přes pokoje privátní (od 55 EUR/noc).

Najdete tu také stylovou lounge, La Loca bar a restauraci zaměřenou na Crossover Cuisine. Jedná se o Jedinečný styl, který spojuje lechtivé chutě Středozemí s hypnotizujícím aroma Blízkého východu. 

„Budování ekologicky šetrného hotelu v sobě zahrnovalo dlouhodobý plán. Zakladatelé chtěli investovat do kvality, proto byly využity nejsofistikovanější zelené technologie. Až nyní – tedy po 6 letech – se investice začíná vyplácet. Tři měsíce v roce nemusíme využívat energii k ohřevu vody a denně ušetříme 4000 l vody a 100 KWh elektřiny.“ Gilles Oulevey, Sales and Marketing Guru Mosaic House

Fotky: Jiří Beran / Mosaic House