Super Soused

Super Soused je platforma na bázi sdílené ekonomiky umožňující „super sousedům“ v Praze a v Brně vzájemné výpomoci při domácích pracech, jako je oprava kotle či vymalování. Zakladatelé vidí službu jako ideální pro úkoly, které jsou často natolik malé, že neodůvodňují najímat větší firmu nebo subdodavatele.

Uživatelé stránky mohou buď přidat zakázku, nebo se zaregistrovat k tomu, aby se stali supersousedem, což nevyžaduje žádnou oficiální certifikaci, ale prostě jen některé dovednosti a chuť k práci. Na tyto inzerované práce lze nastavit požadovanou cenu, která je po dohodě zaplacena skrz platformu Super Soused a vyplacena až po úspěšně dokončené práci, jako forma záruky. Stránka byla spuštěna v září 2015 a od té doby obsloužila přes 6500 zákazníků a získala 1600 super sousedů.

„Vytvořily jsme platformu Supersoused.cz jako službu, kde kdokoliv z Prahy nebo Brna může najít pomoc při řešení problémů v domácnosti… Sami jsme vždycky měli problémy s opraváři a stavebními společnostmi, a tak jsme se snažili vytvořit místo, kde si můžete vybrat šikovného člověka podle jeho profilu a s ohodnocením. Google vyhledávač vám nedá informace o dostupnosti, ceně a reference… s použitím našich stránek si můžete najít někoho z vašeho města, kdo vám navíc může nabídnout konkurenční cenu.“ – Livia Palasthyova, spoluzakladatelka Super Soused