Eva Kavková, Jídlo Lásky: Nejlepší dieta pro mysl, tělo a planetu?

Eva Kavková, Jídlo Lásky: Nejlepší dieta pro mysl, tělo a planetu?

Eva Kavková nás pozdravila s úsměvem na tváří a talířem raw svíčkové v jejím bistru Jídlo Lásky.  Řekla nám vše o pravdě kolem raw stravování, jak se stala „královnou salátů“ a taky trochu něco o … smyslu života (!).

Jidlo Lasky Eva Kavková

Co byste měli vědět o raw jídle, kromě toho, že je chutné? Není to jen trend, ale součást celé životní filosofie. Evě, která založila první opravdovou českou restauraci Secret of Raw, kterou mezitím prodala, změnilo raw stravování přístup k životu. Eva skončila kariéru v Real Estate a začala se věnovat pomáhání ostatním, a tím i své vlastní transformaci, kde raw stravování bylo jen jedním z činitelů.

„Je to inkubátor na hledání lidských poslání. To je absolutně hlavním bodem tohoto projektu. Jídlo je jen prostředkem tohoto účelu. V dlouhodobém horizontu je to způsob jak pomáhat lidem k nalezení jejich svobody.“

Eva vysvětlovala, že raw stravování je krokem objevování uvědomnělosti, sebepochopení, a nakonec vašeho cíle v životě – – a ve větším měřítku, také vašemu místu ve vesmíru. Bistro Jídlo Lásky tak pojmenovala, protože chtěla zdůraznit holistický přístup, spíše než skutečnost, že se jedná o raw jídlo.

Jídlo Lásky

 Výhody pro zdraví a životní prostředí

Příliš mnoho na strávení? I přesto, že nejste připraveni k této celkové filosofii, hnutí raw tvrdí, že je zdravějším a ekologičtějším způsobem života. Tím, že není uvařené a je bezmasé, je energeticky efektivní, jak v jeho přípravě, tak i v jeho ingrediencích.

Hlavním zdravotním tvrzením je, že si syrová strava uchovává enzymy a živiny neporušené. Za normálních okolností se totiž zničí vařením, a takto mohou pomáhat v procesu trávení a bojovat s patogeny. Deklarované výhody tohoto stravování jsou hubnutí, zlepšení zdravotního stavu a zbavení se onemocnění jako jsou bolesti hlavy nebo alergie.

„Lidé, kteří se stravují raw jídlem, nestárnou, “ řekla Eva, která to sama na sobě dokazuje — souhlasíme, vypadá výborně!

Pokud jde o jídle, chuť je pravděpodobně jedna z nejdůležitějších proměnných. A prošlo to? Náš osobní favorit byl sladký a krémový banánový dort, který jsme otestovali.

Jidlo Lasky
Chutná raw svíčková a banánový dort v bistru Jídlo Lásky

Jak se dozvědět více

Pokud vás zajímá více nejen o raw stravování, můžete se o tom dočíst ve zbrusu nové knížce s názvem Žena, která toužila být „silná“, aneb syndrom české Amazonky, kterou Eva napsala.

Eva také nabízí kurzy na toto téma a má také plány na otevření nového cestra v přírodním prostředí nedaleko Prahy, kde se díky coachingu a dalším službám dostaneme blíž k zdravému a vyrovnanému životu.

Je to malý krůček k tomu, abychom žili lepším a udržitelnějším způsobem života.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *