A Plastic Ocean: celosvětová premiéra

A Plastic Ocean: celosvětová premiéra

19. 1. 2017

„Bez vody není života. Bez modré neexistuje ani zelená.“ – Dr. Sylvia Earle, oceánoložka a environmentalistka vystupující ve filmu.

Festival Země na talíři se 19.1. připojí k celosvětové premiéře filmu A Plastic Ocean. Přidejte se k nám a přijďte v tento den na promítání do Langhans – Centrum Člověka v tísni. Začínáme v 19:00. Po promítání bude následovat diskuze s hostem.

Režisér a novinář Craig Leeson spolu s rekordmankou ve freedivingu a ekologickou aktivistkou Tanjou Streeter a celým týmem vědců odhalují šokující pravdu o úrovni znečištění a množství plastu v našich oceánech. To, co začíná jako idylický dokumentární film o krásách oceánů, končí alarmujícími záběry plastového podvodního světa.

Každým rokem vzniká 300 milionů tun plastového odpadu. Nutno podotknout, že pokud se situace nezmění, do roku 2050 bychom v oceánech mohli vidět plavat více plastu než ryb. „Plast je nejodolnější materiál, který kdy člověk vyrobil. Každý kousek se v určité formě na naší planetě stále nachází,“ dodává k motivaci vzniku filmu režisér.

Vstup na akci je zdarma. Kapacita míst k sezení je 50. Promítání bude v anglickém jazyce s anglickými titulky.

Pokud si chcete dopředu rezervovat místo k sezení, rezervační formulář na jméno je zde: https://goo.gl/forms/2EiSFC3KdpD08Mix2. Kapacita je nyní plná. O uvolnění míst budeme informovat na facebookové události. 

Více o filmu na: http://www.plasticoceans.org/

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *